Склад кафедри

НАДТОЧІЙ ПЕТРО ПЕТРОВИЧ, завідувач кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, доктор сільськогосподарських наук, професор.

 Фахівець з питань наукового обґрунтування технологій використання ґрунтово-земельних ресурсів. Коло наукових інтересів: проектування адаптивно-ландшафтних систем землеробства і агротехнологій; агроекологічна оцінка ґрунтово-земельних ресурсів, забруднених радіонуклідами; ґрунтово-агрохімічне обстеження природних і сільськогосподарських угідь.

МИСЛИВА ТАМАРА МИКОЛАЇВНА, доцент кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, доцент. Працювала на кафедрі від дня її заснування до 01.09.2016 р.

Автор і співавтор понад 180 наукових та навчально–методичних праць, у тому числі 6-ти навчальних посібників, однієї монографії, одного атласу, Національного стандарту України. Підготувала 2-х кандидатів наук зі спеціальності 03.00.16 – екологія.

Фахівець з прикладних питань розроблення способів одержання екологічно безпечної продукції рослинництва в умовах посиленого техногенно-антропогенного впливу на довкілля.

МАРТЕНЮК ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА, доцент кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

Автор і співавтор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі 3-х навчальних посібників.

Фахівець з прикладних питань розроблення науково-біологічних обґрунтувань у сфері радіоекології.

БІЛЯВСЬКИЙ ЮРІЙ АДАМОВИЧ, доцент кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільсько-господарських наук, доцент.

Автор і співавтор понад 100 наукових та навчально–методичних праць, у тому числі 3-х навчальних посібників, одного атласу і Національного стандарту України.

Фахівець з прикладних питань агроекологічної оцінки ґрунтово-земельних ресурсів в умовах посиленого техногенно-антропогенного впливу на довкілля.

 

КРАВЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, доцент кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

Автор і співавтор понад 50 наукових і науково-методичних праць, у тому числі одного підручника.

Фахівець з прикладних питань вдосконалення ґрунтозахисних енергозберігаючих агротехнологій.

ВАЛЕРКО РУСЛАНА АНАТОЛІЇВНА, доцент кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільськогосподарських наук, доцент.

Автор і співавтор понад 60 наукових та навчально–методичних праць, у тому числі одного навчального посібника.

Фахівець з прикладних питань оцінки особливостей міграції та акумуляції ксенобіотиків у агроселітебних ландшафтах.

ГЕРАСИМЧУК ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА, старший викладач кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування, кандидат сільськогосподарських наук.

Автор і співавтор понад 50 наукових та навчально–методичних праць, у тому числі одного навчального посібника та Національного стандарту України.

Фахівець з прикладних питань розроблення способів одержання екологічно безпечної продукції рослинництва в умовах посиленого техногенно-антропогенного впливу на довкілля.

МОСІЙЧУК ЮЛІЯ ПЕТРІВНА, старший лаборант кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування.

У 2008 році закінчила екологічний факультет Житомирського національного агроекологічного університету за спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища». На кафедрі працює з січня 2010 року.

СЕРГЄЄВ ВОЛОДИМИР КЛАВДІЙОВИЧ, старший лаборант кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування.

Має 14 публікацій у т. ч. 6 навчальних посібників.

Наукові інтереси: дослідження та удосконалення методики викладання і навчально-матеріальної бази.

Монографії


Навчальні посібники


Методичне забезпечення



Екологія грунту: монографія / П. П. Надточій, Т. М. Мислива, Ф. В. Вольвач. – Житомир: Видавництво „ПП Рута”, 2010. – 476 с.

У монографії в категоріях і поняттях екології розглядається ґрунтова екосистема як складова навколишнього середовища і предмет наукових досліджень нового напряму в ґрунтознавстві – екології грунту. Висвітлено питання структури абіотичної і біотичної складових ґрунтової екосистеми, біосферні і екосистемні функції екосистеми грунту, її енергетику та біогеохімічні цикли основних біогенних елементів. Обґрунтовано сучасну інтерпретацію кислотно-основної буферності грунту як критерію оцінки його агроекологічного стану. Наведено особливості здійснення моніторингу екологічного стану ґрунтової екосистеми та моделювання грунтово - екологічних систем і родючості грунту.

 

 

Екологічне інспектування: навч. посібник / П. П. Надточій, Т. М. Мислива, Р. А. Валерко, Ю. А. Білявський, Г. М. Мартенюк, Л. О. Герасимчук. / За ред. П. П. Надточія, Т. М. Мисливої. – Житомир: Видавництво „Житомирський національний агроекологічний університет”, 2010. – 350 с.

У посібнику узагальнено і систематизовано фактичний науково-практичний матеріал з дисципліни „Екологічне інспектування”, висвітлено її завдання, подана методика проведення екоінспекторських перевірок, порядок опрацювання їх результатів та здійснення позовно-претензійної діяльності. Значна увага приділена питанням методики розрахунків розмірів відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства. Наведені відомості щодо здійснення екологічного і радіаційного контролю вантажів і транспортних засобів на державному кордоні.

Екологічна безпека: навч. посібник / П. П. Надточій, Т. М. Мислива. – Житомир: Видавництво „ПП Рута”, 2011. – 304 с.

У посібнику узагальнено і систематизовано фактичний довідково-інформаційний та науково – практичний матеріал з дисципліни «Екологічна безпека». Наведено норми та критерії екологічної безпеки, будову «Класифікатора надзвичайних ситуацій», методику кодування надзвичайних ситуацій і визначення їх рівня, особливості оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій. Розроблені оригінальні завдання для оцінки ризику, у тому числі й канцерогенного, від забруднення атмосферного повітря, питної води, продуктів харчування. Подана методика оцінки ризику екологічній безпеці територій, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.